ריפוד כסאות לפינת אוכל

טרנד לוהט: חידוש כסאות לפינת אוכל

אחד הטרנדים החמים ביותר בישראל בשנים האחרונות, הוא שיפוץ כסאות. פינת אוכל היא האזור הביתי שישראלים אוהבים לשפץ במיוחד. לפני שניגשים לפרויקט גדול יותר כמו שיפוץ השולחן, הצעד הראשון יהיה חידוש כסאות.

ישנן סיבות שונות לכך שמדובר בפעולה כל כך רווחת. כמובן שברמה הפרקטית, כדאי לשפץ כסאות בלויים. הבלאי יתבטא למשל בחוסר יציבות של הכסא; בחלקים שבורים או סדוקים; או בשחיקה של הריפוד.

אך המניע המשמעותי ביותר להחלטה על חידוש כסאות לפינת אוכל, הוא עיצובי. כאשר רהיטים נמצאים בבית זמן רב, מגיע הרגע בו מרגישים שיש צורך בריענון ובעיצוב עדכני יותר. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בכסאות מיושנים.

כך גם במצב בו הבית שופץ או רהיטים הוחלפו, והכסאות כבר אינם מתאימים למראה הכללי. זו תהיה גם הזדמנות מצוינת להתאים אותם לטעם האישי של דיירי הבית. בין היתר אפשר לצבוע אותם בצבעים אחרים, להוסיף אלמנטים שונים ולהחליף בדי ריפוד.

במקרים רבים, החלטה על חידוש כסאות עץ נובעת מערכם ההיסטורי או הרגשי. כאשר מדובר בכסאות עתיקים, חשוב במיוחד לחדש ולשפץ אותם. זאת על מנת לשמור על הנראות והחיוניות שלהם, וכמובן גם כדי שיאריכו ימים.

 

מה כולל תהליך של חידוש כסאות לפינת אוכל?

כדאי לדעת, שחידוש כסאות היא פעולה שדורשת מספר שלבים, ולעיתים גם זמני המתנה. כדי לדעת למה לצפות, כדאי להכיר אותם לפני שמתחילים בשיפוץ.

  1. הערכה של תקינות המסגרת, יציבות החיבורים והמצב הכללי של הכסאות. כך ניתן יהיה להבין מה הם התיקונים הדרושים.
  2. אחרי ההערכה הראשונית, אפשר להתחיל במלאכת התיקון – חיזוק או החלפה של ברגים רופפים; הדבקה של חיבורים חלשים; החלפה של חלקים שבורים או פגומים ועוד.
  3. פעמים רבות, ריפוד כסאות לפינת אוכל הוא חלק בלתי נפרד מתהליך השיפוץ. אחרי שימוש ממושך הריפוד נוטה להישחק, להיקרע ולהתלכלך. אם הוא לא יוחלף, הנראות הכללית של הכסא לא תשתפר.
  4. בתום שלב התיקונים, יש לבצע שיוף מלא של כל חלקי העץ של הכסא. זאת על מנת להסיר ציפוי קודם, בליטות ופגמים נוספים שנוצרו לאורך השנים. כאשר פני השטח חלקים לחלוטין, ניתן לצבוע את הכסא או להבריש אותו בשכבת הגנה.

טרנדים מובילים בשיפוץ כסאות לפינת אוכל

כמו בכל נושא עיצובי, גם חידוש של כסאות לפינת אוכל הוא עניין אופנתי, שמושפע ממגמות עכשוויות. לפני שמחליטים איך לשפץ את הכסאות, כדאי מאד להכיר אותן ולקבל השראה.

  • שילוב סגנונות – על מנת ליצור מראה אקלקטי, מעניין ולא צפוי, ניתן לערבב בין סגנונות שונים של כסאות. כסאות מסוגים שונים סביב השולחן, מאפשרים להעניק לפינת האוכל אופי אישי ויוצא דופן.
  • הוספת ריפוד לכסאות – פינת אוכל כבר מזמן אינה רק סביבה פרקטית, אלא אזור ישיבה לא פחות מרכזי מהסלון. הריפוד הופך את הכסאות לנוחים במיוחד ומעניק להם מראה אלגנטי. מומלץ לבחור בבדי ריפוד בצבעים טבעיים או בבדים בעלי הדפסים ססגוניים בצבעים עזים.
  • מסגרות צבעוניות – לעיתים מספיק לחדש את הצבע של הכסאות, כדי להעניק להם מראה מעניין ועדכני. אפשר לצבוע את כולם באותו הצבע או בצבעים שונים; לבחור בצבעים שקטים או קונטרסטיים; וכמובן להתאים אותם לסגנון של בד הריפוד.
  • גימור טבעי – לעיתים דווקא הימנעות מצביעה יוצרת את המראה המוצלח ביותר. לעץ טבעי יש מראה נהדר ועל-זמני, שתמיד ייראה נקי, עדין ואלגנטי.

חובבי מלאכת יד אולי ישקלו לבצע את שיפוץ הכסאות בעצמם. הדבר אינו מומלץ, מכמה סיבות חשובות. ראשית, מי שאינו בעל ניסיון, עלול להסתבך באמצע התהליך, לבצע עבודה לא מדויקת ואפילו להרוס את הכסאות לחלוטין.

כמו כן, חוסר מיומנות בהפעלת כלי העבודה, עלול לגרום לפציעות. בנוסף, חומרים בהם יש להשתמש במהלך השיפוץ, עלולים לגרום לכוויות או לשאיפה של אדים רעילים.

מסיבות אלה ואחרות, רצוי מאד להיעזר בבעל מקצועי מנוסה ומיומן. אדם כזה, שמתמחה בשיפוץ רהיטים בכלל וכסאות בפרט, יבצע את החידוש שלהם באופן המוצלח ביותר.

ריפוד כסאות לפינת אוכל

גיא חידושים – מחזירים רהיטים לחיים

הגיע הזמן לרענן את פינת האוכל? אנחנו ב"גיא חידושים" נשמח לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. הצוות שלנו בעל ניסיון רב בשיפוץ רהיטים, ביניהם כמובן כסאות לפינת אוכל. נשמח לייעץ ולעבור איתכם את כל התהליך, מרגע ההחלטה הראשונית, דרך בחירת הצבע והריפוד, ועד לתוצאה המוגמרת. כמובן שנוודא שהיא עונה על הציפיות שהוגדרו מראש, ונדאג לעמוד בתקציב ובלוח הזמנים המתוכנן. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כדי לשמוע פרטים נוספים ולקבל הצעת מחיר.

2023-07-12T09:59:11+03:00
דילוג לתוכן