ריהוט משלים לבית: גופי תאורה

כאשר עוברים לבית חדש או מבצעים שיפוץ מאסיבי בבית קיים, נושא מרכזי (ויקר) הינו סידור התאורה בכל חלל המבנה. כמו כל נישה שקשורה לריהוט הבית, עולם התאורה גם כן מורכב מעיצובים שונים, חומרים מיוחדים ותגי מחיר שמסוגלים להגיע למאות אלפי שקלים.

בכדי לבחור גופי תאורה באופן יעיל וזול, ישנם מספר דברים שעליכם לעשות. תחילה דעו מה התקציב שממנו אתם לא מוכנים לזלוג. לאחר מכן, בצעו סקר שוק וגשו למספר חנויות ומותגים שאתם שמעתם עליהם או המליצו לכם. נסו לבוא עם ראש פתוח ולגשת לכמה שיותר סגנונות בכדי להיחשף לעיצובים השונים הקיימים בארץ. סימולציה מסוג זה תעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

האפקטים של תאורה מדויקת

כאשר אנו בוחרים באופן נכון את התאורה לביתנו, אנחנו יכולים ליצור משחק מעניין ויצירתי עם אור וצל ובעזרתם לגרום למראה ונפח גדול יותר של חדר ספציפי. כך לדוגמא, תאורה שבנויה באופן מודרני ועדכני יכולה לחסוך עבורנו בצריכת החשמל וכתוצאה מכך אנו נחסוך כסף ונתרום לאיכות הסביבה.

בפן העיצובי, מדובר על תחום מאוד אסתטי ובחירה שגויה בצורת הגופים המאירים עלולה להיות הרסנית עבור שאר הרהיטים בבית. כמובן שיש הבדל משמעותי בין תאורה למטבח, סלון או לגינה ולכן רצוי לבצע סקירה נכונה של הבית ולהבין אלו גופים יתאימו.

כיצד לבחור תאורה לבית

חשוב להבין מה הן המטרות עבור גופי תאורה שמיועדים להיפרש בחלקי הבית. עבור כל חדר נצטרך להתאים באופן אינדיבידואלי את התאורה הנכונה לו. שאלו את עצמכם שאלות כגון: האם בחדר יש הרבה חלונות וכתוצאה מכך כניסה מרובה של אור טבעי? האם יש ילדים קטנים בבית שיזדקקו לכמה שיותר אור בכל חדר? ומה הם הצבעים שאותם תרצו להציג על גבי כל הריהוט?

שאלות כאלה ואחרות יקדמו אתכם אל עבר מטרתכם מפני שתיאלצו לקחת בחשבון פקטורים נלווים שעלולים להטיל אולטימטום מסוים.

כמו כל הנושאים הקשורים בעיצוב הבית גם נושא התאורה שואף להגיע לאיזון מושלם בין אפקטיביות לאסתטיקה עיצובית. חשוב להבין שתקינות האור שנפלט בחלל הבית משפיע על בריאותנו הנפשית ועלול לגרום ללחצים ותחושות לא נעימות. לכן, בכדי שהתהליך יהיה נכון עבורכם ואופטימלי עבור ביתכם חשוב לצבור כמה שיותר מידע, לקרוא מדריכים באינטרנט ולקבל אפילו חוות דעת מקצועית, לפחות בפן העיצובי.

אז זכרו, אם החלטתם לרשת את ביתכם במגוון של גופי תאורה חדשים, תחילה היסגרו על קו מסוים שאתו תרצו ללכת, הבינו אלו צבעים משתלבים טוב יותר עם החומרים אשר מרכיבים את גופי התאורה השונים וכמובן שימו את מרבית הדגש על הפונקציונאליות של התאורה יותר מהפן הדקורטיבי. אופציה שיכולה להועיל לכם הינה לגשת למעצבת פנים ולקבל את המלצותיה, אומנם העלות תהיה בהתאם אך תקבלו מוצרים שיתאימו לסגנון ביתכם.

2018-12-24T12:37:56+02:00
דילוג לתוכן