עלות ריפוד ספה

מרפדים ומתחדשים – כמה עולה ריפוד ספה?

ישנן לא מעט סיבות בגללן אנשים מחליטים לרפד את הספה שלהם מחדש, מפגמים בבד הריפוד ועד רצון לרענן את מראה הבית. כך או כך, לפני שמקבלים החלטה, חשוב להבין כמה עולה ריפוד ספה.

עלות ריפוד ספה אי אפשר להעריך לפי תחושת בטן. קודם לכך תהליך של בדיקה והחלטות שונות, על מנת שאפשר יהיה להבין את המשמעות הכספית.

 

איך מעריכים כמה עולה ריפוד ספה?

על מנת שלא יהיו הפתעות בדרך ומסגרת התקציב תישמר, חשוב לקבל הצעת מחיר מסודרת מבעל מקצוע מיומן. לשם כך, על הרפד לבדוק את הספה עצמה בבית הלקוח.

הרפד יבחן את מצב הריפוד והמילוי הקיים, פריטי גימור כמו רוכסנים וכפתורים, חלקים דקורטיביים וכמובן את המסגרת, הרגליים והבסיס. כך הוא יוכל להבין אילו עבודות תיקון וריפוד נדרשות.

דבר נוסף שמשפיע על המחיר, הוא סוג הספה, הגודל והסגנון שלה. ישנן ספות חלקות וללא עיטורים מיוחדים, וישנן למשל ספות וינטג' מרובות כריות וכפתורים. כל אלה יבהירו עד כמה עבודת הריפוד תהיה מורכבת.

אלמנטים נוספים שיש לקחת בחשבון הם שיוף וצביעה של הרגליים, המסגרת והידיות. עוד שאלה היא האם יתווסף לעבודה ריפוד כריות ספה. מחיר עבודת הריפוד יושפע מהתוספות הללו. לאחר שקלול כל המשתנים, ניתן יהיה לקבל הצעה מדויקת.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים בד ריפוד

עלות ריפוד ספה מושפעת מגורמים נוספים שכדאי לחשוב עליהם לפני קבלת ההחלטה. איש המקצוע יגיע אל הבית עם דוגמאות, ויוכל גם להתרשם מהרצונות והצרכים של בעלי הספה. אלה הם כמה מהמשתנים שיש לקחת בחשבון:

 • עמידות – לבדי ריפוד שונים רמת עמידות שונה לבלאי, שחיקה וכתמים. הבחירה בבד תושפע מהשימוש והייעוד של הספה. זאת מכיוון שספה קטנה בחדר המתנה למשל, אינה זהה לספה משפחתית, שמוצבת במרכז בית שוקק ילדים ובעלי חיים.
 • נראות וסגנון – כדאי לבחור בריפוד שיתאים לעיצוב הכללי של הבית או החלל בהם הספה מוצבת. כמו כן, זו הזדמנות לבחור בבד שמתאים לסגנון האישי של דיירי הבית, מבחינת צבע, דוגמא וטקסטורה.
 • תחזוקה – חשוב לברר מראש מה רמת התחזוקה הנדרשת, על מנת לשמור על הריפוד במצב טוב ולוודא שיאריך ימים. כמו כן, מומלץ להתחשב ברמת דחיית הכתמים ובקלות הניקוי.

מצבים בהם מומלץ לרפד את הספה מחדש

החלטה על החלפת ריפוד, היא לא מעשה של יום יום. לרוב מאחוריה יהיו סיבות שונות, כמו:

 • כתמים שלא ניתן להסיר – אלה יכולים לנבוע מאוכל או שתיה שנשפכו על הריפוד, וכן מבעלי חיים או ילדים שנמצאים בבית. בהרבה מקרים, הסיבה לכך היא שהספה לא עברה ניקוי מתאים מיד לאחר שהתלכלכה.
 • קרעים – חפצים חדים, ציפורניים של בעלי חיים או שימוש אגרסיבי מדי בספה, עלולים לגרום לקרעים. אלה נמצאים בעיקר בתפרים ובמקומות כמו המושב והידיות, שבאים איתם במגע לעיתים תכופות.
 • צבע דהוי – למשל, חשיפה ישירה וממושכת לשמש עלולה לפגום בצבע, באחידות ובגוון שלו.
 • בלאי טבעי – שימוש ממושך בספה גורם לשחיקה של הריפוד, שהופך דק יותר ועשוי להתפרק. לעיתים מופיעים עליו מעין כדורים קטנים, שפוגעים במרקם וגם בנראות.
 • אובדן צורה – לעיתים קרובות, עם הזמן הריפוד והמילוי נמעכים ומאבדים צורה. כשזה קורה, מאד לא נוח לשבת על הספה.
 • ריח רע – ריח של בד ריפוד מושפע מחומרים שנשפכו עליו או מרביצה של בעלי חיים. לעיתים פעולות ניקוי יסודיות, לא מצליחות להפיג את הריח הלא נעים.
 • עובש וטחב – במקרים של סביבה לחה ורטובה, עלולים להיווצר כתמים ואיבוד צבע. לאורך זמן, הדבר עלול גם לפגוע בבריאות.
 • רצון להתחדש – כל פריט ריהוט עשוי להתיישן עם הזמן, ולעיתים מתעורר צורך לחדש אותו. במיוחד כאשר מדובר ברהיט גדול כמו ספה, שניצב במרכז הבית ונמצא בשימוש תכוף. ריפוד חדש ירענן את האווירה והנראות הכללית של החלל שסביבה.

עלות ריפוד ספה

גיא חידושים – מחזירים רהיטים לחיים

הגיע הזמן לרפד את הספה מחדש? אנחנו ב"גיא חידושים" נשמח לעמוד לרשותכם, ולסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות. הרפדים המומחים שלנו ילוו אתכם מתחילת התהליך. הם יסייעו לכם בבחירת הבדים והעיצוב החדש, יעריכו מה הם התיקונים הנדרשים ויסכמו איתם על מסגרת התקציב. עם ניסיון של 50 שנה בריפוד, אנחנו יכולים להבטיח לכם שעבודת הריפוד תתבצע באופן המדויק והמקצועי ביותר, לשביעות רצונכם המלאה. לשאלות נוספות ולהצעת מחיר, אתם מוזמנים לכתוב אלינו או לצלצל למספר שמופיע בראש העמוד.

2023-07-12T10:13:48+03:00
דילוג לתוכן