חידוש ריפוד עור סלון

חידוש רהיטי עור ודמוי-עור – טיפים ומידע חיוני

בעבר, רהיטי עור היו פופולאריים מאד ואפילו נחשבו לסמל סטטוס. כיום הם נפוצים פחות, אך עדיין ניתן לראות בתים בהם יש ספות, כורסאות וכסאות עור בסלון. לעיתים אכן מדובר ברהיטים ישנים, שזקוקים לחידוש ולשיפוץ.

חידוש רהיטי עור דרוש במיוחד כאשר מדובר על רהיטים שנמצאים בשימוש יום יומי ממושך. בדרך כלל, הנזקים שנגרמו להם עם השנים גלויים לעין, ומשפיעים על הנראות שלהם ושל הסלון כולו.

חשוב לדעת, שהמטרה של חידוש סלונים מעור היא לא רק לשפר את הנראות שלהם, אלא גם להפוך אותם לנוחים יותר ולהאריך את חיי הרהיטים.

 

איך מתבצע חידוש ספות עור?

על מנת לחדש רהיטי עור, מומלץ להיעזר במומחה. מדובר בתהליך מורכב למדי, שדורש מיומנות, כלי עבודה ייחודיים והיכרות עם טכניקות שונות. אלה הם השלבים המקובלים של התהליך:

 1. ניקוי יסודי – על מנת שניתן יהיה להבחין בכל הנזקים שהעור ספג, יש לנקות אותו מאבק, לכלוך וכתמים חיצוניים. הדבר נעשה באמצעות חומר ייעודי לניקוי עור, ושימוש במטלית רכה או בספוג.
 2. הערכה ובדיקה – בשלב זה בעל המקצוע יעבור ביסודיות על כל חלקי הרהיט, כדי לאמוד את הנזקים השונים. אלה יהיו לרוב שריטות, שפשופים, קרעים ודהייה של צבע. כך ניתן להבין מה היקף התיקונים הנדרש.
 3. תיקון וחידוש – כאשר מדובר בנזקים נקודתיים, ניתן לבצע חידוש ריפוד עור. סלון יכול להכיל רהיט אחד שניתן לתקן, ואחר שיש להחליף לו את הריפוד כולו. לכן ההחלטה נעשית לגבי כל רהיט בנפרד. תיקונים כאלה יהיו למשל חיבור קרעים, מילוי שריטות או תיקוני צבע מקומיים.
 4. החלפת ריפוד – במידה והריפוד הישן נפגם באופן משמעותי, יש להסיר אותו ולהחליף בריפוד חדש. פעמים רבות, בהזדמנות זו מחליפים את העור הפגום.
 5. הזנה והחדרת לחות – מדובר בטיפול שמטרתו היא שמירה על הרכות והגמישות של הריפוד. כך ניתן למנוע התייבשות והיווצרות של סדקים בעור המחודש.
 6. תיקונים נוספים – כאשר מדובר בספות, כורסאות וכסאות שיש להם מסגרות ורגליים מעץ, נהוג לשפר גם את היציבות והנראות שלהם. הדבר נעשה באמצעות חיזוק חיבורים רופפים, שיוף וצביעה.
 7. גימור – בסיום העבודה ניתן לבצע פוליש מלא של הריפוד וכן להוסיף אלמנטים עיצוביים שונים, לפי טעמו של הלקוח.

בתום השיפוץ של הרהיט, מגיע החלק עליו מופקדים דיירי הבית – התחזוקה השוטפת. רהיטי עור רצוי לנקות ולרכך לעיתים תכופות, וכמובן להימנע משימוש בחומרים שאינם מתאימים. מכיוון שמדובר בריפוד רגיש, יש לעקוב אחרי הוראות היצרן והרפד באופן מדויק.

מדוע בוחרים להחליף עור בחומרים דמויי עור?

כאמור, כיום נראית עלייה ניכרת בביקוש לרהיטים שמרופדים בחומרים דמויי עור. חידוש רהיטי עור היא הזדמנות מצוינת להחליף את העור הישן, בחומרי ריפוד סינטטיים ואיכותיים. בין היתרונות של בחירה בריפוד כזה:

 • עלות – כמעט תמיד סלון דמוי-עור וריפוד דמוי-עור חדש, יהיו זולים משמעותית מאלה שעשויים מעור. כך אפשר לקבל מראה ותחושה דומים לאלה של עור, במחיר נמוך בהרבה.
 • סגנונות וצבעים – מכיוון שמדובר בריפוד מעשה ידי אדם, ניתן לייצר אותו במגוון רחב של סגנונות, טקסטורות וצבעים. כך ניתן להתאים אותו לטעם האישי של דיירי הבית ולעיצוב הכללי של הסלון.
 • תחזוקה – חומרים דמויי-עור קלים יותר לניקוי, שמתבצע בדרך כלל באמצעות נייר סופג, סבון עדין ומים. כאשר הם מתלכלכים משומן או מנוזלים, הם לא יספגו אותם מיד, כך שניקוי מהיר ימנע כתמים. זאת בניגוד לעור, שהוא חומר רגיש יותר וזקוק לתחזוקה שוטפת בעזרת חומרים ייעודיים.
 • תיקונים – כאשר מדובר על תיקון כורסא או תיקון ספה, דמוי-עור יהיה פחות קל לתיקון מאשר ריפוד עור.

חידוש רהיטי עור

גיא חידושים – מחזירים רהיטים לחיים

חידוש סלונים מעור או דמויי-עור, דורש ידע מעמיק וניסיון משמעותי. חברת "גיא חידושים" עוסקת בחידוש ובתיקון רהיטי עור כבר 50 שנה ויכולה לתת לכם את המענה המקצועי ביותר. לא משנה אם מדובר בכסא, כורסא או ספה, אנחנו נבצע את התיקונים הנדרשים – ממילוי שריטות ותיקון קרעים, דרך שיפוץ הרגליים והמסגרת ועד החלפת הריפוד כולו. אם יש לכם שאלות נוספות בנושא או שאתם מעוניינים בהצעת מחיר, נשמח אם תכתבו או תצלצלו אלינו למספר שמופיע בראש העמוד.

2024-01-02T17:42:51+02:00
דילוג לתוכן