חידוש רהיטים ישנים מעץ

שיפוץ רהיטי עץ – איך עושים את זה?

 

כמעט בכל בית אפשר למצוא רהיט עץ ישן, שידע ימים הרבה יותר יפים, כאשר אם מדובר למשל בכיסא פשוט מחנות זולה, אין טעם להשקיע יותר מדי בשיפוץ שלו. לעומת זאת, שיפוץ כסאות עץ יוקרתיים, בעלי ערך רגשי או כאלה שעוברים מדור לדור במשפחה, הוא בהחלט עניין שכדאי לשקול אותו.

לאילו רהיטים מתאים חידוש עץ ישן?

שיפוץ וחידוש רהיטים מעץ מתאים כמעט לכל סוג של רהיט, ובלבד שהוא ראוי לחידוש ולשימור. מכיוון שהפעולה של חידוש רהיטי עץ דורשת השקעה, סביר שהרהיטים אותם משפצים יהיו בעלי ערך משמעותי לבעליהם. שחזור רהיטים ישנים מעץ אפשרי למגוון סוגי רהיטים, לרבות:

 • שולחנות – לרבות שולחנות אוכל, קפה, כתיבה ושולחנות צד.
 • כיסאות – כמו כסאות אוכל, כורסאות, ספות וכסאות נדנדה.
 • אחסון – לרבות ארונות בגדים, מדפי ספרים וארונות תצוגה וכן יחידות אחסון כמו ארגזים ושידות.
 • פריטים נוספים – מעבר למה שכבר הוזכר תיקון רהיטים ישנים מעץ אפשרי לעוד מגוון פריטים נוספים כמו מסגרות, מראות, ראשי מיטה, ועוד.

 

השלבים העיקריים בתהליך של חידוש ריהוט מעץ

למרות שלפעמים עיצוב רהיטים ישנים מחדש נראה כמו פעולה פשוטה, מדובר בתהליך מורכב למדי. הדבר תלוי במצב הרהיט, הגיל שלו והתוצאה המבוקשת. כך או כך, לרוב יהיה צורך בביצוע של כמה שלבים עיקריים:

 • הערכה – לפני שניגשים למלאכת השיפוץ, יש להעריך את מצב הרהיט. בשלב זה בודקים את הנזקים, את היציבות ואת המצב הכללי של הרהיט ובאם חידוש עץ ישן אפשרי.
 • ניקיון יסודי – יש חשיבות רבה לניקוי הרהיט מאבק, לכלוך, שאריות דבק וכדומה. זאת בעזרת חומרי ניקוי עדינים וטכניקות מיוחדות.
 • תיקון – במידת הצורך יש לחזק ברגים רופפים, לטפל בסדקים, להחליף חלקים ולייצב מבנה הרהיט.
 • ליטוש – בשלב זה מחליקים כל בליטה, שארית לכלוך, שריטות ולעיתים גם את הציפוי והצבע הקודמים.
 • צביעה – הבחירה של הצבע נעשית כמובן בשיתוף הלקוח. לעיתים המטרה תהיה לשמור על הצבע המקורי, ובמקרים אחרים ייבחר צבע שונה.
 • גימור – אחרי שהצבע התייבש לחלוטין, מברישים את הרהיט בשכבת הגנה, לצורך איטום והברקה של העץ.
 • ריפוד – כאשר מדובר ברהיטים כמו כורסאות, ספות או ראשי מיטה, רצוי להשלים את התהליך בחידוש הריפוד. זאת על מנת לוודא שהרהיט יהיה נוח ובעל נראות יפה.

חידוש רהיטים ישנים מעץ

מה הם היתרונות של חידוש רהיטים ישנים מעץ?

להחלטה על תיקון רהיטים ישנים וחידושם עשויים להיות מניעים שונים. לא משנה מה הסיבה העיקרית, בעלי הרהיט ייהנו מכל היתרונות שכרוכים בכך.

 • שימור רהיטים בעלי ערך רגשי – למשל רהיט שהוא ירושה משפחתית, כזה שהתקבל במתנה ממישהו קרוב או רהיט שנקנה יחד עם בן או בת הזוג.
 • אסתטיקה – שיפוץ רהיטי עץ משפר את הנראות של החלל בו הם ממוקמים ושל הבית כולו. באמצעות השיפוץ ניתן גם להתאים את הרהיט לעיצוב הכללי.
 • חסכון כספי – רכישה של רהיט יוקרתי או עתיק, עלולה לעלות הרבה מאד כסף. במקרה כזה, עדיף להשקיע בשיפוץ של רהיט קיים ולא לרכוש חדש. הדבר נכון בין היתר לגבי תיקון שולחנות, ארונות וכמובן תיקון כסאות עץ. מחיר השיפוץ תלוי במצב הרהיט, גודלו, האם יש צורך בריפוד וכדומה. כך למשל, ייקבע עבור תיקון כסאות עץ מחיר בהתאם למצב הכיסאות, מספר הכיסאות שיש לשפץ, באם יש גם לרפד את הכיסא מחדש וכדומה.
 • שמירה על הסביבה – שיפור מצבם של רהיטים ישנים, מפחית את הבזבוז והינו צעד נוסף בקידום צרכנות נבונה.

 

למה לא כדאי לבצע חידוש ריהוט מעץ באופן עצמאי?

למרות שלאחרונה מדובר בתחביב נפוץ, חידוש ריהוט מעץ היא פעולה שדורשת מומחיות רבה. לכן מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה, במיוחד אם מדובר ברהיט חשוב או יקר.

מומלץ לבחור באדם שמכיר היטב את כל סוגי העץ והמאפיינים שלהם: עד כמה העץ רך או קשה, האם יש לו מבנה ומרקם מסוימים ואיך הוא מגיב לטיפולים שונים. כמו כן, רצוי שיבין בסגנונות ריהוט, עיצוב ותקופות היסטוריות, כדי שיוכל לשמר את המהות והסגנון המקוריים.

אמן מומחה לשיפוץ רהיטי עץ, יכבד את הרהיטים ואת חשיבותם ללקוח; ישפץ אותם במשנה זהירות ועדינות; וישתמש בחומרים איכותיים ונטולי רעלים. לשם כך עליו לשלוט בטכניקות שיפוץ שונות, להשתמש בכלי עבודה מתאימים ולפתור בעיות באופן יצירתי.

 

גיא חידושים – מחזירים רהיטים לחיים

כאמור, כאשר מחליטים לחדש רהיט ישן מעץ, מומלץ לבצע זאת באמצעות אנשי מקצוע בעלי ניסיון. כל אנשי הצוות של "גיא חידושים" מתמחים בשיפוץ רהיטי עץ מכל הסוגים, ויעניקו לרהיטים שלכם טיפול מקצועי ועדין.

כל רהיט עץ שתפקידו בידינו, יחזור אליכם כשהוא יציב, נקי, צבוע ומוגן, ולא פחות חשוב – שובה את העין. נשמח בהזדמנות זו גם לחדש את הריפוד והכריות, כדי להשלים את הנראות והאיכות של הרהיט. אם אתם עדיין מתלבטים, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה.

לחידוש ושיפוץ מקצועי של ריהטי עץ ישנים ולעוד מידע צרו קשר עם מרפדית גיא חידושים בטלפון 050-8087658

2024-02-04T09:38:59+02:00
דילוג לתוכן