כיצד חידוש רהיטים יכול להשתלב בתהליך העיצוב

כשאנחנו חושבים על עיצוב פנים, בין אם זה של בית ובין אם זה של משרד, אנחנו נוטים לראות בדמיונו תוכנית עיצוב שמתחילה מאפס, כשכל דבר בתוכנית הוא חדש לגמרי. בין אם זה הריהוט ובין את זה חפצים ואלמנטים אחרים. זה נכון הן במקרים של מבנים חדשים והן במקרים של מבנים קיימים.

אך זה לא חייב להיות כך. למעשה קיימים לא מעט יתרונות באופציה של שימוש בריהוט קיים, קרי ריהוט שאנחנו כבר משתמשים בו, על פני יצירת תוכנית מאפס. כשהרעיון הוא לשדרג את אותם רהיטים ישנים ולשלב אותם בתוכנית העיצוב החדש של המבנה. בצורה כזו, אנחנו גם נהנים מריהוט משודרג, ריהוט איכותי שיכול לשרת אותנו זמן רב, וגם חוסכים לא מעט כסף.

מעצבי פנים – מקצוענות ומקצועיות

כשאנחנו פונים אל מעצב או מעצבת פנים, כחלק מתהליך העבודה הראשוני, הם בוחנים מה עומד לרשותנו וכיצד אנחנו רוצים להשתמש בזה. באופן כזה הרבה יותר קל להם לייצר תוכנית שתשרת אותנו וגם תעניק למקום עיצוב ואווירה נעימים.

בשלב זה, מעצבת פנים יכולה להציע לנו לחפש פריטי ריהוט חדשים ואף לעשות את זה ביחד איתה, על מנת שנמצא דברים שתואמים לסגנון העיצוב בו אנחנו מעוניינים. מצד שני, מעצבים יצירתיים אשר יתבוננו על התמונה המלאה, יציעו לנו לקחת את הריהוט שעומד לרשותנו, ולהשתמש בו בצורות שונות, על מנת שהם יתאימו לעיצוב שאנחנו מחפשים, מבלי שנצטרך להטריח את עצמנו ומבלי שנצטרך לבזבז סכומי כסף גדולים.

מדוע משתלם להשתמש בריהוט ישן וכיצד עושים את זה נכון

מעבר לעניין הכספי ולעניין של הטרחה, יש יתרונות נוספים לשימוש בריהוט ישן תוך כדי חידושו ושדרוגו, על פני רכישת ריהוט חדש לגמרי.

ראשית, הרבה יותר פשוט ונוח, במיוחד כשאנחנו עומדים בפני תהליך של עיצוב מבנה אחרי בנייה או שיפוץ, להשתמש במה שקיים ולא להתחיל לחפש ריהוט חדש, עם כל מה שכרוך בכך.

שנית, זה ריהוט שאנחנו כבר רגילים אליו, נוח לנו להשתמש בו, אם אנחנו דואגים לחדש אותו בצורה מקצועית, אז יהיה לנו הרבה יותר נוח ונעים לעשות זאת.

שלישית, יש בריהוט ישן אלמנט נוסטלגי, יש לו משמעות רגשית מסוימת. זה יכול לבוא לידי ביטוי גם במבנה ובעיצוב שלו, ועל כן זו יכולה להיות תוספת לכל סגנון עיצוב, אפילו עיצוב מודרני לגמרי.

בשביל ליהנות מריהוט ישן בעיצוב חדש, אנחנו צריכים לחדש אותו באופן כזה שיהיה נוח להשתמש בו, וכן שהוא ייראה יפה ונעים לעין. אנחנו יכולים לעשות את זה באמצעות תיקון חורים, צביעה, ריפוד מחדש ועוד שלל דברים שידי אמן של בעלי מקצוע אשר מתעסקים בחידוש רהיטים, יכולים לעשות ולהעניק לריהוט ישן, מראה של ריהוט חדש לגמרי בבית שלנו.

 

2018-12-24T13:03:12+02:00
דילוג לתוכן