בדי ריפוד מושפעים מאופנות משתנות כיד הדמיון כך גם האפשרויות

שווה להתייעץ עם רפד טוב בעל סבלנות שמסוגל להבין אתכם. רפד שמגיע אליכם הביתה, מתרשם מהבית, מהאנשים שחיים בו, מהילדים ומחיות המחמד.

מי אמר שצריך לקנות כל כמה שנים סלון חדש? אם אתם אוהבים את מה שיש לכם בבית, הריהוט שיש לכם הוא גם יקר לכם אתם יכולים לחדש ואם מוכרחים אפשר גם לשחזר אותו ולרענן אותו וגם לתקן את העץ ולהחליף את הספוגים וכמובן את בדי הרפוד. אתם תוכלו לעצב אותו בטעמכם האישי בריפודים משובחים כאלו, שלא תראו דומים להם בשום בית אחר בישראל.  לדברי גיא ליפסון, דור שלישי למשפחת רפדים מכפר אז"ר, בדי ריפוד כמו כל מוצר אחר מושפעים מאופנות משתנות ולכן רצוי לרפד את הסלון שלכם בבד בעיצוב כזה שמנצח את כל האופנות שבדרך. "כיד הדמיון כך גם האפשרויות. יש סוגים שונים של בדים וחשוב להתאים את סוג הבד והעיצוב שלו לצרכים שלכם. שווה להתייעץ עם רפד טוב בעל סבלנות שמסוגל להבין אתכם. רפד שמגיע אליכם הביתה, מתרשם מהבית, מהאנשים שחיים בו, מהילדים וחיות המחמד ומהסגנון שלו".

איך בוחרים בד ריפוד לסלון?

קודם כל שיהיה לטעמכם בין אם הוא חלק או מעוטר בצורות גראפיות או פרחים.
בדי הריפוד המומלצים הם עור מטופל, דמוי עור, בדים קטיפתיים העשויים ניילון ואלקנטרה המקורי שנראה כמו עור זמש ונחשב לבד מעולה שכמעט ולא קולט כתמים, לא דוהה, לא משנה את צורתו ועמיד לניקוי, אך גם יקר מאוד. ורק מביני דבר יכולים להבחין ולגלות אם הוא אמיתי או חיקוי.
אם אתם מעדיפים בדים אחרים- טבעיים חשוב שיעברו אימפרגנציה.

מהם סוגי הבדים?

הבדים הטבעיים כותנה ופשתן הם בדי הריפוד הנפוצים ביותר. הם נותנים לספה מראה קליל והם נעימים למגע. הבעיה עם בדים טבעיים שהם קולטים כתמים וקיים קושי רב להסיר אותם.
הבדים סינתטיים בעלי סיבי פוליאסטר ומיקרופייבר, מונעים חדירת נוזלים לתוך הבד וכך הם דוחים כתמים.  במשפחת בדים זו כוללים את בד הטפטה, בד דמוי משי. הם קלים לניקוי ותחזוקה ונשחקים לאט.
העור הוא בעל מראה יוקרתי. בעל כושר עמידות גבוהה לאורך זמן. העור אינו נושם גורם להזעה כאשר יושבים עליו ולכן הוא לא מומלץ בארצות חמות.

בדי הריפוד עוברים טיפול

אשפרה: מדובר בתהליך כימי שהופך את הבד לחזק, בעל יכולת עמידה בשחיקה ומעניק יציבות צבע בעת חשיפה לאור השמש וחסינות נגד אש בעת שריפה.
אל-קמט: תהליך אשר מונע את התכווצות הבד. תהליך האל קמט יוצר ציפוי מיוחד אשר מונע ספיגת לחות וכתמים.
אימפרגנציה: טיפול המומלץ לבדים טבעיים ונושמים- כאלו שקשה להסיר מהם כתמים, כמו למשל כותנה, פשתן וקטיפה.

הבעיות

רצוי לבקש חתיכה מהבד שאהבתם כדי לעשות עליה בדיקות בבית:
כתמים:  שפכו מעט קפה. אם בניקוי במים וסבון הכתם לא נעלם הרי שהבד אינו עמיד לכתמים. יש בדים שאם תשפכו עליהם מים יוצרו כתמים.
חוזק בקיעה: בדי הריפוד נוטים להתפקע עקב לחץ כתוצאה מישיבה או שכיבה. זה קורה בבדי ריפוד סרוגים ובקטיפה מכותנה, ופחות באריגים סינתטיים ומצופים. משכו את חתיכת הבד חזק מצד לצד. אם הוא משנה צורה והחוטים מרפים הרי שהבד לא מתאים לריפוד לטווח ארוך.
יציבות צבע: נחשבת לבעיה העיקרית של בדי ריפוד, בעיקר המצופים, ופירושה דהיית הבד כתוצאה מאור יום. כל הריפודים דוהים בחשיפה אל אור השמש!

2019-01-29T15:09:32+02:00
דילוג לתוכן