איך לעצב את הבית בתקציב נמוך?

יש לאנשים נטייה לחשוב שעיצוב הבית הוא עניין לאנשים מהמעמד הגבוה, בעלי וילות או פנטהאוס, שיש להם מספיק כסף להשקיע בדבר "שטותי" כמו עיצוב הבית שלהם. חשיבה זו אינה נכונה מכיוון שאפשר לעצב את הבית גם בתקציבים נמוכים ואתם ממש לא חייבים וילה או פנטהאוס, גם דירת שלושה חדרים אפשר לעצב כך שתראה יפה ומסוגננת. אז איך עושים זאת? הנה כמה טיפים שיעשו לכם סדר בכל מה שקשור לעיצוב הבית.

אל תרוצו לקנות רהיטים חדשים

אחת הדרכים העיקריות לחיסכון בעיצוב הבית היא חידוש רהיטים. לא תמיד חייב להחליף רהיטים שהם קצת פגומים. עיצוב לא מחייב החלפה של רהיטים- אם הם נראים טוב ורק צריכים כמה תיקונים כמו ריפוד מחדש או החלפת רגליים, כדאי לחדש אותם. עיצוב הסלון לא ייפול על רהיטים חדשים או ישנים אלא על איך הם נראים, כיצד הם מסודרים בסלון ואלמנטים שלא קשורים בריהוט כמו כמות האור בחדר או צבעי הקירות.

המלצה שלנו: לפני שרצים לקנות ריהוט חדש, בדקו אם אפשר לחדש וכמה זה יעלה. ברוב המקרים החידוש ישתלם אבל לא כדאי להסיק זאת מראש אלא לבדוק לפני. דבר נוסף, אם הרהיטים רק נראים מיושנים אבל הם במצב טוב, כדאי לחשוב ללכת על עיצוב וינטג'.

השכירו את שירותיו של מעצב פנים מקצועי

הטיפ הזה לבטח נראה לכם קצת מוזר, הרי השכרת שירותיו של מעצב פנים מקצועי היא דבר יקר. אז נכון, השכרת מעצב פנים תעלה לכם כסף אבל היא יכולה לחסוך לכם הוצאות רבות. איך?

  • מעצב פנים יבנה לכם תוכנית בהתאם לתקציב השיפוץ שתתנו לו. הוא יודע בדיוק כמה עולה כל תיקון, שיפוץ, רהיט וכל דבר נוסף שצריך לעשות או לקנות לבית.
  • אנשים רבים שלא שוכרים מעצב פנים נתקלים בקשיים שהיו מבחינתם לא צפויים וגרמו להם להוצאות נוספות. זה יכול לקרות בגלל תכנון לא נכון, חוסר ידע בנושאים מסוימים וכמובן בהשכרת שירותים של אנשי מקצוע "חאפרים" שלא באמת יודעים את עבודתם אבל יודעים לגבות עליה. מעצב פנים יתכנן לכם את כל תהליך העיצוב מתחילתו ועד סופו, כשהוא יודע לקחת בחשבון כל מה שיכול להשתבש. בנוסף, הוא יביא לכם אנשי מקצוע שהוא עובד איתם לאורך הפרויקטים שלו- אנשים מקצועיים שהוא סומך עליהם.

חשבו ותכננו מראש

בין אם החלטתם לקחת מעצב פנים ובין אם לא, חשיבה ותכנון מוקדם יחסכו לכם כסף. על מה כדאי וחשוב לחשוב?

  • מה הכי מפריע לנו בבית? איזה חלל בבית הכי זקוק לשיפוץ ועיצוב.
  • האם יש חללים בבית שרק צריכים קצת צבע? (קירות, אביזרים, תאורה)
  • מה התקציב שאנחנו מוכנים להוציא על עיצוב הבית?

לאחר שתבינו את התשובות לשאלות האלו, תוכלו לתכנן כיצד אתם ממשיכים. יכול להיות שתחליטו לשפץ רק את המטבח, להביא מעצב הום סטיילינג שייעץ לגבי סידור הסלון והוספת צבעים ואולי תחליטו שמספיק לצבוע את הקירות בצבעים מעניינים יותר ולשנות קצת את התאורה.

לסיכום, עיצוב פנים הוא ממש לא רק לעשירים או בעלי בתים גדולים, הוא מתאים לכל אדם שרוצה דירה שנראית טוב והיא גם פרקטית לצרכים שלו. תכנון וחשיבה מוקדמים יחסכו לכם המון כסף וכך גם היעזרות במעצב פנים.

2019-01-24T16:47:59+02:00
דילוג לתוכן